Descripción
- Mic stand with boom arm
- Steel with diecast leg collar
- Collar locking leg
- Black powder coating finish
This microphone boom stand is made of hardwearing steel tubing with black powder coating finish. It features a diecast tripod base with locking leg that eliminates the need for a set screw. Folding the locking leg halfway allows you to slide the leg collar up and down the shaft, folding it to the upper or lower stop locks the collar in place for quick setup or compact transport.
| Tipo de producto | Soportes y trípodes |
|---|---|
| Tipo | Soportes para micrófonos |
| Material del tubos | Acero |
| Color de tubo | negro |
| Superficie de tubo | texturizada |
| Altura mín. | 1000 mm |
| Altura máx. | 1600 mm |
| Material de la base | Fundición |
| Brazo jirafa | Sí |
| Peso | 1,8 kg |
| Información adicional | Con brazo jirafa telescópico |
Comprar Adam Hall Stands S 10 B
Envío gratis desde 149€
Tu pedido en 24-48h
Garantía de 3 años
En todas nuestras marcas
Atención personalizada
Llámanos al 858 284 021