Adam Hall Accessories ProPort 4 CEE
Variantes
Especificaciones
Descripción
- 4 x IP54 outlets with flip lid covers
- 40 cm CEE power cord, 400 V / 16 A
- Black and yellow striped power I/O connectors
- All-metal enclosure
- 2 x M10 inserts
Designed for easy daisy chaining, the PROPORT 4 power strip provides 4 type F grounded outlets with individual flip lid covers plus a black and yellow striped power out connector. Featuring a rugged all-metal enclosure and two female thread M10 suspension points it is ideal for neat, custom power distribution on stages, trusses and in gear rigs. The permanently attached 40 cm CEE power cord is rated 400 V / 16 A.
| Tipo de producto | Power strips |
|---|---|
| Diseño | no para 19" |
| Number of IP54 outlets | 4 x Schuko folding cover + black and yellow power out + 0.4 m cable with CEE 16A |
| Fuente de alimentación | Cable |
| Longitud del cable | 0.4 m |
| Output parallel to input | gum-rubber cap |
| Alimentación eléctrica | 400 V |
| Corriente máxima | 16 A |
| Alimentación | 230 V |
| Material de la caja | Metal |
| Color | negro |
| Ancho | 410 mm |
| Altura | 160 mm |
| Fondo | 78 mm |
| Más propiedades | 2 roscas M10 |
| Peso | 1,05 kg |
Comprar Adam Hall Accessories ProPort 4 CEE
Envío gratis desde 149€
Tu pedido en 24-48h
Garantía de 3 años
En todas nuestras marcas
Atención personalizada
Llámanos al 858 284 021